Vlastní renta

Současné důchodové zabezpečení v Česku je dle většiny odborníků dlouhodobě neudržitelné. Jedná se totiž o průběžný systém. To znamená, že dnešní důchody platí zaměstnanci a podnikatelé skrze odvody sociálního pojištění. Problém je, že se neustále zvyšuje průměrný věk obyvatel, čímž prudce narůstá počet lidí v důchodovém věku a stát tak každý rok vyplácí čím dál tím více. Zároveň jako u většiny států v Evropě se u nás rodí malé množství dětí, což má za důsledek úbytek lidí v produktivním věku.

„Každý se musí rozhodnout sám, zda si dnes odloží 10-20% svého příjmu, nebo bude žít „naplno“. Pak se ale může stát, že až 1/3 svého života stráví hluboko pod životním standardem, na který byl zvyklý.“

Představte si to jako rozevírající se nůžky. Na jedné straně je stále méně produktivních lidí a na druhé straně stále více seniorů, které je potřeba živit. Je jasné, že nelze do nekonečna navyšovat sociální pojištění a věk pro odchod do důchodu. Neustálé zvyšování státního dluhu se pak také nejeví jako dlouhodobě udržitelné řešení. Logickým výsledkem tedy je, že se důchody začnou postupně snižovat a časem pokryjí sotva základní náklady na život.

Každý se dnes musí rozhodnout sám za sebe, zda si teď odloží měsíčně 10-20% příjmu ( čím kratší dobu před sebou máme, tím  vyšší částka to bude) nebo bude žít „naplno“. Pak je ale velká pravděpodobnost, že až 1/3 života stráví na hranici chudoby.

Tvorba renty je nejčastější důvod, proč naši klienti investují. Výhodou renty je, že ji můžeme začít čerpat podle vlastní potřeby v jakémkoliv věku.

 

                                            Zajímá Vás vlastní renta?

Kontaktujte nás